Протокол IPv6

Шановні клієнти! ПТРК Візит рада повідомити, що вперше у м. Першотравенську, с.Миколаївка, Дмитрівка, ми починаємо підтримку протоколу IPv6 для наших абонентів.

Що таке IPv6 та для чого він потрібний?

Довжина IPv4 адреси становить 32 біти. Відповідно, загальна кількість IPv4 адрес дорівнює 2 в 32 ступені (приблизно 4,3 мільярда). Після стрімкого розвитку мережі Інтернет у 1990-х роках, викликаного її комерціалізацією, стало ясно, що цієї кількості адрес явно недостатньо. Як відомо, вичерпання адресного простору IPv4 адрес у Європі відбулося 14 вересня 2012 року. І оскільки кількість користувачів послуг Інтернету продовжує своє зростання — єдино правильним, доступним і довготривалим вирішенням проблеми виснаження IPv4-адрес є переклад всіх пристроїв, підключених до мережі Інтернет, на протокол IPv6. Довжина IPv6 адреси становить 128 біт, відповідно, загальна їх кількість становить 2128 або 3,4 * 1038 адрес. Для наочності: це 6,5*1028 на кожну людину, яка живе на планеті, або 667 квадрильйонів адрес на квадратний міліметр земної поверхні, тобто 600 метрів. 655,570,793,348,866,943,898,599 - за кожен квадратний метр, тобто. дуже багато.

Які переваги у протоколу IPv6?

Основною перевагою протоколу IPv6 є необхідність у трансляції адрес (NAT). За протоколом IPv6 можна отримати прямий доступ до будь-якого пристрою локальної мережі, наприклад, до сервера відеоспостереження. Кожен пристрій у локальній мережі абонента отримує свою унікальну адресу, що маршрутизується до мережі Інтернет. Наприклад, для наших абонентів, підключених на тариф, що передбачає роботу з використанням технології NAT на стороні провайдера, пошуковий сервіс Google, Yandex, а також соціальна мережа ВКонтакте не буде вимагати капчу. Маршрутизатори в Інтернеті більш ефективно обробляють пакети IPv6 ніж IPv4, що пов'язано з архітектурними особливостями самого протоколу. В цілому протокол IPv6 безпечніший і легко розширюється.

У чому недоліки протоколу?

Основним недоліком протоколу є його несумісність із протоколом IPv4. Відповідно, кожен пристрій, підключений до мережі Інтернет, повинен підтримувати одночасно 2 стеки протоколів – IPv4 та IPv6. На жаль, поки що не всі учасники мережі підтримують обидва стеки протоколів, але кількість їх постійно зростає.

Який вихід?

Існує багато способів реалізації підтримки протоколу IPv6. Наша компанія обрала найбільш правильний та сучасний – підтримку подвійного стеку протоколів (double stack). Тобто кожен наш абонент в рамках одного з'єднання має можливість отримати як IPv4, так і IPv6 адреси. Відповідно, ресурси мережі Інтернет, що підтримують IPv6, будуть доступні за цим протоколом, а ресурси, що підтримують лише IPv4 адресу, будуть доступні за ним.

Які операційні системи підтримують IPv6?

Повна підтримка double stack (IPv4+IPv6) є у всіх сучасних версіях операційних систем. Microsoft Windows повністю підтримує подвійний стек протоколів, починаючи з версії Windows Vista. Windows XP SP3 підтримує частково і працюватиме лише за роутером.

Які роутери підтримують IPv6?

Повна підтримка протоколу IPv6 реалізована в роутерах MikroTik, ASUS RT-N10U, RT-N15U, RT-N56U, RT-N66U, D-Link DIR-300/A/D1 з останніми версіями прошивок, Zyxel Keenetic Giga 2. Також повна підтримка реалізована у прошивці DD-WRT, OpenWRT.

Що потрібно для підключення IPv6?

Налаштувати свій роутер або комп'ютери для підтримки IPv6.